Eğitim

Eğitim

SRC5 sınavına girmeden dikkat!

Sürücüleri ve özellikle tır şoförlerini ilgilendiren bir haberimiz var. Hafta sonu yapılacak olan SRC5 sınavı için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Düzenli olarak...

Halk eğitim kursları üniversiteye hazırlıyor!

Yıllar sonra sınava girecekler için müjde! Halk Eğitim Kursları'na dahil olarak sınavlarda daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Öğrenciler Erasmus+ programı sayesinde yeni teknolojiler deneyimliyor

Kalecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi döner sermaye işletmesi kurdu. Bu atölyelere yerleşen öğrenciler, öğretmenleri sayesinde sıra, masa, pota, tahta, demir kapı, pvc pencere...

Yılda 10 bin teknikere yüksek maaşlı istihdam sağlayacak okullar belirlendi

Milli eğitim bakanlığınca, Uluslararası düzeyde Türkiyenin lider konumunda olduğu değişmencilik alanında ayda 10 bin lira maaş ile istihdam edilmesi düşünülen nitelikli teknikerlerin eğitim alacağı...

Öğrenciler bütünlemeleri kaçırdı!

Bütünleme sınavının yapılacağı bina haber verilmedi. Öğrenciler yanlış binada bekledi ve sınavı kaçırdılar.

Karne heyecanı yaşanıyor!

Okulların kapanmasına tam olarak 4 gün kaldı. Öğrenciler karne heyecanı yaşıyor. Herkes alacağı belgeyi merak ediyor.

14 Haziran’da sona erecek!

14 Haziran 2019 Cuma günü okulların kapanmasıyla birlikte 3 aylık tatil dönemi başlıyor. Karne alacak öğrencilerin heyecanı yüzlerinden okunuyor.

Liselerde reform niteliğinde yenilikler!

Liseleri ilgilendiren pek çok yenilikten biri olan kariyer ofisleri gençlerimizi geleceğe daha iyi hazırlamak adına atılacak önemli bir adım olacak. Ayrıca ders sayıları da azaltılacak.

Üniversite öğrencilerinin zorlu ayı başladı!

Finallerin yaklaşmasıyla birlikte dikkat dağınıklığının en üst düzeye çıktığı yaz ayları özellikle üniversite öğrencileri için oldukça zorlu oluyor. Dikkat dağınıklığını önlemenin de bazı yolları mevcut.

POPÜLER

İlginizi Çekebilir

Abdullah Avcı Beşiktaş’ta…

Beşiktaş ile anlaşmaya varan tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı, 2+1 yıllık sözleşme imzalayacak. Alacağı ücret ise tam olarak belli değil.