Eğitim 14 Haziran’da sona erecek!

14 Haziran’da sona erecek!

2
0
PAYLAŞ

2018 – 2019 Eğitim Öğretim dönemi bu yıl 14 Haziran günü sona erecek. 31 Mayıs 2019 Cuma günü bayram tatiline çıkan öğrenciler, 9 günlük tatilin ardından okula 10 Haziran’da dönecek. Toplamda 9 günlük tatilden sonra okula 4 gün gidecek olan öğrenciler 14 Haziran günü karne alacak.

14 Haziran Tatil!

14 Haziran 2019 Cuma günü okula sadece karne almak için gidecek öğrencilerin heyecanı daha şimdiden yüzlerinden okunuyor. Bayram tatilinden hemen sonraki hafta onlar için 3 aylık tatilin başlayacağı bir dönem olacak. Özellikle lise öğrencileri biraz daha heyecanlı. Geçtiğimiz günlerde üniversite sınavına giren lise 12. sınıf öğrencileri de bu yazı hazırlık ile geçirecek.

Yaz aylarında gelecek döneme hazırlanmanın ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan uzmanların, özellikle bu noktada lise öğrencilerinin arada sırada da olsa çalışmaları gerektiklerini vurguluyor. Bazı uzmanlar da sadece tatil yapmaları gerektiği ve çalışmalarını bir sonraki eğitim öğretim dönemine bırakmaları gerektiğini söylüyor. Öğrenciler için 3 aylık tatilin başlayacağı gün 14 Haziran. Okullar ne zaman kapanacak 2019 sorusuna bu şekilde yanıt verebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK