Eğitim Her 10 Kişiden 5’i Özgüven Sorunu Yaşıyor

Her 10 Kişiden 5’i Özgüven Sorunu Yaşıyor

2
0
PAYLAŞ

Özgüveni yüksek bir toplum olduğumuzu düşünüyoruz, öyle değil mi? Peki yapılan araştırmalara göre dünyada her 10 kişiden 5’inin özgüven sorunu yaşadığını biliyor muydunuz? Psikolojik desteğin bu evrede son derece yardımcı olduğu da bilinmektedir. Peki siz de özgüven sorunu yaşıyor musunuz?

Özgüven Sorunu Öz Saygıyla İlgili

Kişinin kendine güveninin yerinde olması birçok alanda kendisini göstermesine vesile olabilir. Özgüven sorunu ise öz saygı ile ilgili bir durumdur. Kişinin kendi değerinin farkında olması, kendi meziyetlerini bilmemesi ve toplumdan kendini daha da soyutlaması bu problemi büyütüyor. Yapılan araştırmalara göre bu sorunun üstesinden gelmenin en iyi yolu önce öz saygıyı geliştirmek. Öz saygı ise kendi değerini bilmekle başlıyor.

Kendi Değerinizin Farkında mısınız?

Özgüveni yüksek insanların genellikle hayatta bir şeyleri başardıklarını düşünüyor olabilirsiniz. Hatta sizin onlar kadar değerli olmadığınızı da düşünüyor olabilir. Bu düşüncelerin tamamıyla yanlış olduğunu, aslında özgüvenin başarı getirdiğini, başarının özgüven sağlamadığını anlayacaksınız. Öncelikli olarak kendinize saygı göstermeyi ve kendinizi sevmeyi öğrenmelisiniz. Bu noktada psikolojik destek alabilir, kitaplar okuyabilir ya da seminerlere katılabilirsiniz.

PAYLAŞ
Avatar
1996 Doğumlu Oğuzhan Çim. Ajansportal.com'un spor ve teknoloji odaklı içerik editörüdür. 5 Yıldır haber editörlüğü yapmakta olup, hedefi futbol yorumculuğu yapmaktır.

İletişim: oguzhancim@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK