Eğitim Karne heyecanı yaşanıyor!

Karne heyecanı yaşanıyor!

6
0
PAYLAŞ

Bayram tatilinin son gününden sonra okul tekrardan başladı. 9 günlük tatilin çok çabuk bittiğini düşünenler var. Özellikle lise öğrencileri karne heyecanı yaşıyor. Bununla birlikte hayal ettikleri üniversiteye girmek için sınavlara girecek olan öğrenciler konsantrasyon sorunu yaşıyor. Havaların ısınmasıyla birlikte okula giden öğrenci sayısı da azaldı. Birçok öğrenci yıl içerisinde sahip oldukları devamsızlık haklarını kullanıyor. Bunun yanı sıra okullarda pek ders işlenmiyor. Sadece sınava girecek öğrenciler için denemeler yapılıyor.

Karne Heyecanı Giderek Artıyor!

Ülke genelinde tüm lise ve ilköğretim öğrencilerini karne heyecanı basmış durumda. Herkes bir belge almak ve seneyi başarı ile tamamlamak istiyor. Not hesapları yapılıyor ancak her şey belli oldu bile. Elektronik sistem üzerinden karneler bile kontrol edilebiliyor. Alınacak belge hesapları da kolayca not ortalamasına göre yapılabiliyor.

Karne heyecanı ile birlikte okulların 3 aylık tatile girecek olması da öğrencileri saran heyecanlar arasında. Okullar 3 ay tatil olacak ve öğrenciler dinlenecek. Gelecek seneye hazırlık yapılacak. 14 Haziran Cuma günü karneler alınacak.

BİR CEVAP BIRAK