Eğitim Liselerde reform niteliğinde yenilikler!

Liselerde reform niteliğinde yenilikler!

3
0
PAYLAŞ

Eğitim öğretimle ilgili düzenlemelerin devam ettiğini ve köklü değişikliklerin yapılacağını daha önce haberimizde belirtmiştik. Şimdi ise daha çok liseleri ilgilendiren bir düzenleme getirildi. Artık liselerde ders sayıları azaltılacak. Bununla birlikte kariyer ofisleri kurulacak. Böylece teorinin yanında pratik de yapılmış olacak.

Kariyer Ofisleri Kurulacak!

Eğitim öğretimde özellikle ortaöğretimi ilgilendiren pek çok farklı değişiklik yapılacak. Bunların başında da liselerde kurulacak kariyer ofisleri gelecek. Artık ders sayıları azaltılacak. Ayrıca Bilgi Kuramı zorunlu ders haline getirilecek. Öğrencilerin kariyer ofislerinde geleceklerine dair pek çok fikirler ve bilgiler edinmesi amaçlanıyor. Onun haricinde gelecek kurgusu yapmalarına da imkan tanınıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün Lisede ne yaptık? başlığı altında Borusan Asım Kocabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yeni sistemle ilgili bilgiler verecek.

Geleceğe dair gençlerimizi yetiştirmek ve onlara sadece teorik bilgi değil, pratikte de yardımcı olmak amacıyla yeni sistemlere imza atılacağını dile getiren Selçuk, özellikle sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalarla bu sisteme dair pek çok detayı aktardı.

PAYLAŞ
Avatar
1985 Yılı doğumlu Ahmet Çataloğlu, Akdeniz Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümü mezunudur. Madde bağımlılığı üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Ajansportal.com daimi editörüdür. İletişim: ahmetcataloglu@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK