Eğitim SRC5 sınavına girmeden dikkat!

SRC5 sınavına girmeden dikkat!

1
0
PAYLAŞ

Sürücüleri ve özellikle tır şoförlerini ilgilendiren bir haberimiz var. Hafta sonu yapılacak olan SRC5 sınavı için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Düzenli olarak yenilenmesi gereken bu belgenin tehlikeli madde taşınmasında büyük önemi var. Bu belgeye sahip olmayan kişiler tehlikeli ve kimyasal maddeleri taşıyamıyorlar. Doğal olarak belgenin düzenli olarak yenilenmesi gerekiyor. Bu da bir sınav ile mümkün oluyor. İşte 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü yapılacak olan SRC5 sınavı ile ilgili bilinmesi gerekenler…

15 Dakika Önce Hazır Olun!

Geçtiğimiz aylarda yapılan SRC5 sınavında birçok sürücü belgesini yenilemek isterken bir sonraki hakkını kullanmak zorunda kaldı çünkü bazıları vaktini kaçırırken bazıları da yanlış binada bekledi. Bu nedenle sınav giriş belgelerinin sınav gününden en az 2 gün önce çıkarılması gerekiyor. Ayrıca sınav giriş belgesinde yer alan uyarıların da dikkate alınması icap ediyor.

Sınav giriş belgesini e-devlet üzerinden çıkarmak mümkün. Bunu SRC5 sınav giriş belgesi yazıp bulabilirsiniz. Sistem üzerinde şu anda yoğunluk yaşandığından dolayı belge gözükmeyebilir. Biraz sonra tekrar denemek faydalı olacaktır. Ek olarak belirtmek gerekirse sınava gireceğiniz adresi de tam olarak biliyor olmalısınız. Bunun için bir gün öncesinden ya da sınavdan saatler öncesinden gidip keşfetmelisiniz.

BİR CEVAP BIRAK