Eğitim Üniversite öğrencilerinin zorlu ayı başladı!

Üniversite öğrencilerinin zorlu ayı başladı!

3
0
PAYLAŞ

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte özellikle üniversite öğrencilerinin belki de en zorlu ayları başladı. Vizeler bitti ve artık sırada finaller var. Finallerde çok daha iyi not almak isteyen üniversite öğrencileri özellikle sıcak günlerde ders çalışmak zorunda. Bununla birlikte vizelerden çok daha kötü not alan öğrencilerin yaz okuluna kalmak istememesi, alttan ders bırakmak istememesi durumundan dolayı yazın ilk günlerini finallere çalışarak geçirmelerine neden oluyor.

Finaller Çok Zorlu Olacak!

Üniversite öğrencilerinin en çok yakındığı konulardan biri final günleri. Finaller yaklaşırken havaların da iyice ısınması öğrencilerin dikkat dağınıklığı yaşamasına sebep oluyor. En çok motivasyon kaybının yaşandığı bugünler finallere çalışmak adına zorlu bir engel oluşturuyor. Vizelerdeki aldıkları başarısız notları finallerde telafi etmek isteyen öğrencilerin daha fazla çalışması gerekiyor çünkü finaller her zaman daha zorlu oluyor.

Sıcaklıkların yükselmesiyle birlikte dikkat dağınıklığının önüne geçmek biraz zor ancak yapılması gereken birkaç şey mevcut. Öncelikli olarak cep telefonu ve sosyal medya ile bağların kısa süreliğine de olsa koparılması gerekiyor. Dikkatin dağılmasına neden olan en önemli 2 faktör olarak görülüyor. Diğer yandan her gün mutlaka alınan notların çalışılması da gerekiyor.

PAYLAŞ
Avatar
Habercilik kariyerine internet medyasında başlayan Ali Yılmaz, Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde aktif olarak öğrenciliğini sürdürmektedir. Yarı zamanlı olarak Ajansportal.com editörlüğü yapmaktadır.

İletişim: aliyilmaz@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK