Ekonomi 2019 Ramazan pide fiyatları

2019 Ramazan pide fiyatları

1
0
PAYLAŞ

Ramazan’ın gelmesiyle birlikte sofralarımızdaki ekmeğin yerini daha çok pide almaya başladı. Ramazan pidesi sizin de bildiğiniz gibi ekmeğe göre daha farklı bir fiyata sahip. Geçtiğimiz yıl pidede yapılan fiyat artışı vatandaşlar tarafından çok fazla tepki toplamıştı. Peki ama 2019 Ramazan pide fiyatları ne durumda?

Ramazan Pide Fiyatları

İstanbul, İzmir ve Ankara’daki pide fiyatları çok merak ediliyor. Özellikle İstanbul Halk Ekmek pidesinin 1 liradan satışa sunulacak olması İzmir ve Ankara’daki vatandaşlarımızın ilgisi çekiyor. İstanbul Ekmek Fırıncıları Sanatkarları ve Ekmek Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Çetin’in yaptığı açıklamalara göre İstanbul’da 300 gram pidenin satış fiyat 2,5 TL olacak. Ayrıca İzmir ve Ankara’da da 300 gram pide 2,5 TL’den satışta.

350 gram pidenin satış fiyatı ise 3 TL olarak belirlenmiş durumda. İstanbullu vatandaşlar için en iyi alternatiflerden biri de Halk Ekmek pidesi olarak dikkat çekiyor. 300 gramlık pide tam 1 liradan satılacak.

Bazı belediyeler ve köylerde yaşlılara, durumu olmayanlara da Ramazan ayı boyunca ücretsiz pide dağıtılacak. Bu sayede durumu olmayan vatandaşlara destek çıkılmış olunacak.

BİR CEVAP BIRAK