Ekonomi 203 mavi bayraklı plaj…

203 mavi bayraklı plaj…

1
0
PAYLAŞ

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli turizm şehirlerinden biri olan Antalya’da mavi bayraklı plaj sayısı tam olarak 203’e çıktı. Dünyada en fazla mavi bayrak sayısına sahip şehir olarak dikkat çekiyor. Ayrıca turistler tarafından sıkça tercih edildiği de biliniyor. Sadece Antalya turizmine değil aynı zamanda ülke turizmine de katkı sağlamasıyla biliniyor.

Antalya’da 203 Mavi Bayrak!

Antalya’da bulunan mavi bayraklı plaj sayısı 203’e çıktı. Mavi bayrak almak öyle kolay değil. Bunun bazı şartları bulunuyor ve bu şartların yerine getirilmesi de basit değil. Tüm şartlar uygun görüldüğü takdirde TÜRÇEV tarafından mavi bayrak veriliyor. Mavi bayrak sayesinde turizme uygunluğu temsil ediliyor. Ayrıca otellerdeki yıldız sayısı gibi bayraklar da büyük önem arz ediyor.

Turizmin her yıl olduğu gibi bu yılki gözdelerinden biri olan Antalya 203 adet mavi bayraklı plaja sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Özellikle yabancı basında da tatil için tercih edilebilecek yerlerden biri olarak gösteriliyor. Ülkeye yaz sezonunda gelen turist sayısına bakıldığı zaman yoğunluğu Antalya yaşıyor.

BİR CEVAP BIRAK