Ekonomi Antalya yaza rekorla başladı!

Antalya yaza rekorla başladı!

1
0
PAYLAŞ

Ülkemizin yaz turizmi açısından en dikkat çeken illerinin başında Antalya geliyor. Antalya’ya özellikle Rusların ve İngilizlerin akın ettiği biliniyor. Ayrıca farklı ülkelerden de çok sayıda turist geliyor. Her yaz tıklım tıklım dolan Antalya, bu yıl yaza çok erken merhaba dedi. Rekorlar ile yazı karşılayan şirin Akdeniz şehri, 2 farklı rekoru da egale etmiş oldu.

Mayıs Ayında 3 Milyonu Geçti!

Antalya bu yıl yaza rekorlar ile başladı. Şehre gelen turist sayısı 3 milyonu geçti. Mayıs ayı itibariyle ilk kez turist sayısı 3 milyonu geçmiş oldu. İlk rekor 2 milyon ile kırıldı. 8 mayıs günü kente gelen turist sayısı 2 milyonu geçmişti. Bu da bugüne kadar Antalya’ya Mayıs ayıdan gelen en çok turist sayısı olarak kayda geçti.

2 milyonu aşan rakamdan sonra 27 Mayıs günü de toplam turist sayısı 3 milyonu geçti. Sadece 25 Mayıs günü kente 76 bin 739 turist geldi. Mayıs ayında ilk defa 3 milyon turisti gören şehir 2019 yazını ekonomik anlamda çok iyi geçirecek. Şehir esnafı mutlu. Yerli ve yabancı turistlerin esnaflardan alışverişe özen göstermesi de ekonominin canlanması adına büyük önem taşıyor.

BİR CEVAP BIRAK