Ana sayfa Ekonomi Arılar topluca öldü!

Arılar topluca öldü!

1
0
PAYLAŞ

Muğla’da arıcılık yaparak hayatını kazanan Mehmet Ali Çoban, arılarının topluca öldüğünü fark etti. Toplamda 103 kovandaki arıların hepsi ölmüştü. Bu durum üzerine yetkililere haber veren Mehmet Ali Çoban, olayın incelenerek neden böyle bir durum olduğunu tespit ettirmek istedi. Olay yerine gelen ekipler ölmüş ve canlı arılardan numuneler aldı.

İlk Kez Toplu Ölümle Karşılaşıyorum!

Uzun yıllar arıcılık yaptığını ve hayatını bu şekilde kazandığını dile getiren Çoban, birçok kez arıların ölmüştü ama toplu bir şekilde ölümle ilk kez karşılaşıyorum dedi. Bakıma geldim ve arılarımın öldüğünü gördüm. Bu durum beni çok üzdü. Toplamda 50 bin liralık zararım var diyen Mehmet Ali Çoban, yetkililerin neden böyle bir şeyin olduğunu bulmasını istediğini söyledi. Böylece önlem alabilecek ve tekrardan aynı durum meydana gelmeyecek.

Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri inceleme yaptı ve arılar Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne götürüldü. 35 yıllık arıcılık hayatında böyle bir durum ilk kez başıma geliyor diyen Çoban, kısa süre içerisinde gerekli önlemlerin de ortaya çıkacak sonuçla birlikte alınacağını bildirdi.

PAYLAŞ
Önceki makale3 kilise ve 3 otelde eş zamanlı patlama!
Sonraki makale22 Nisan 2019 okullar tatil…
Avatar
1985 Yılı doğumlu Ahmet Çataloğlu, Akdeniz Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümü mezunudur. Madde bağımlılığı üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Ajansportal.com daimi editörüdür. İletişim: ahmetcataloglu@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK