24 Mayıs 2019 Cuma

Azgın suların altında enerji üretti!

Kendi imkanları ile geliştirdiği sistem sayesinde azgın suların altında elektrik üreten elektrik teknisyeni, bunu hayata geçirebilmek adına destek bekliyor.


Türkiye’nin kendi imkanlarıyla bir şeyler yapan mucitleri giderek artıyor. Bu kez haberimiz Bursa’dan. Bursa’da hayatını geçindiren elektrik teknisyeni son derece basit bir çalışma ile geliştirdiği sistem sayesinde azgın sular altında elektrik üretti. Geliştirdiği sistemin prototipini akan suyun altına yerleştiren teknisyen, oldukça başarılı bir şekilde enerji elde etti.

Türkiye’yi Petrol Bağımlılığından Kurtaracağım!

Geliştirdiği sistem ile oldukça iddialı konuşan Ömür Alparslan Haskaloğlu, Türkiye’yi bu sistem sayesinde doğalgaz, elektrik ve petrol bağımlılığından kurtaracağım dedi. Sistemi hayata geçirdim ve artık bunun çok daha büyüğünü yaparak son derece yüksek miktarlarda enerji üretebiliriz. Bu nedenle büyük şirketlerden ve devletimizden destek bekliyorum dedi.

Elde hiçbir imkan yokken bunu yapabildiğini, tribün dönüşünü ve enerji üretimini gösterdiğini dile getiren Haskaloğlu, istiyorum ki bundan sonra birkaç metrelik yapalım. Ülkemiz için enerji üretelim. Bu sistemin daha büyüğünü yaparak birkaç metrelik tribünlerle alternatör çevirelim diye konuştu. Bu noktada çok daha iddialı projelerinin olduğunu ve devletimizden destek beklediğini de dile getirdi.

YAZAR: Umut Göçer

Ajansportal.com yöneticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir