Ana sayfa Ekonomi Başvurular kabul edilmeye başlandı!

Başvurular kabul edilmeye başlandı!

1
0
PAYLAŞ

Kendi işini kurmak isteyenlere müjde! Devlet tarafından sağlanan 50 bin TL’ye kadar hibe desteğine siz de başvurabilirsiniz. Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamalara göre başvurular kabul edilmeye başlandı. Bu destekten yararlanabilecekler 50 bin TL’ye kadar hibe alabilecek. Özellikle topluma geri kazandırma projesi olarak da büyük ilgi görüyor.

Engelliler ve Eski Hükümlülere Müjde!

Engelli vatandaşlarımızı ve eski hükümlüleri topluma geri kazandırma projesi olarak başlatılan 50 bin TL devlet hibesi kendi işini kazanmak ve toplumda bir yer edinmek isteyen insanlar için büyük önem taşıyor. Özellikle eski hükümlülerin iş bulma konusunda birçok problem yaşamasından dolayı bu devlet desteği iyi bir çıkış kapısı olarak görülüyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yaptığı açıklamalara göre bu desteğe başvuranların başvuruları kabul edilmeye başlandı. Bu sayede uygun görülen kişilerin kendi işlerini kurabilme fırsatı olacak. 50 bin TL’ye kadar destek alabilecekler. Bunun yanı sıra engelli vatandaşlarımızın da kendi işlerinin patronu olup hem ekonomik anlamda hem de toplumda yer edinme anlamında önemli bir adım atmalarına olanak tanınacak.

BİR CEVAP BIRAK