Ana sayfa Ekonomi Bayram boyunca ücretsiz olacak!

Bayram boyunca ücretsiz olacak!

1
0
PAYLAŞ

Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte ülkemizde hareketli günler yaşanmaya başlandı. Özellikle son günlere doğru çalışanların izin aldıkları ve tatile çıkacakların derin hazırlıklar yaptığı gözlemlendi. Bu noktada Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’dan da müjdeli haber geldi. Bayram boyunca ücretsiz olacak! İşte o noktalar…

10 Haziran’a Kadar Ücretsiz

Bayramda memleketine gidecekler, tatil yapacaklar ya da herhangi bir nedenden dolayı şehir dışına çıkacaklar için müjdeli haber Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’dan geldi. 10 Haziran’a kadar Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen köprüler ve otoyollar ücretsiz olacak. Bu noktada yap-işlet-devret modeli ile yapılan otoyollar ve köprüler dahil değil.

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından işletilen otoyolların ve köprülerin 10 Haziran’a kadar ücretsiz olması yolculuk yapacaklar için müjdeli bir haber olarak görülüyor. Tatile gideceklerin en azından köprü ve otoyol parası ödemeyecek olması ciddi anlamda rahatlatıcı bir durum. Ayrıca ekonominin bundan olumsuz etkilenmemesi de bekleniyor. KGM dışında işletilen otoyollar ve köprülerde ücretsiz geçiş olmayacak.

BİR CEVAP BIRAK