Ekonomi Bayram ikramiyelerine enflasyon oranında zam!

Bayram ikramiyelerine enflasyon oranında zam!

1
0
PAYLAŞ

Emekliler bayram ikramiyelerinin açıklanmasını bekliyordu ve bu rakam açıklandı. Emekliler Ramazan Bayramı için 1000 TL bayram ikramiyesi alacak. Bu haberle birlikte şimdi de emeklilerin gözü ikramiyelerin yatacağı tarihte. Tarih açıklanmazken aynı zamanda enflasyon oranında zamlı yatacak olması da sevindiren bir diğer detay olarak ön plana çıkıyor.

Enflasyon Oranında Zam!

Emeklilere verilecek 1000 TL bayram ikramiyelerinin tarihi açıklanmadı. Henüz bu konuya dair resmi bir açıklama yok. Ayrıca herkes enflasyon oranında zam bekliyor. Bu sayede ikramiyeler ciddi oranda artış gösterecek. Tahmini olarak ikramiyelerin yatacağı tarih Ramazan Bayramı’nda bir – iki gün önce olacaktır. Bildiğiniz gibi Ramazan Bayramı Haziran’ın 4’ünde başlıyor.

Ayrıca geçtiğimiz yıllara bakarsak daha çok arefe günlerinden biraz önce yattığını görüyoruz. Doğal olarak Ramazan Bayramı’nda arefe günü 3 Haziran Pazartesi’ye denk geliyor. Bu günden biraz öncesi ise Pazar ve Cumartesi oluyor. Doğal olarak emeklilerde beklenti Mayıs ayının son günlerinde yatması yönünde. Tabii enflasyon oranında zamla birlikte ikramiyelerin ne zaman yatacağı tam olarak belli değil.

BİR CEVAP BIRAK