Ekonomi Çocukluk hayalini gerçekleştirdi!

Çocukluk hayalini gerçekleştirdi!

2
0
PAYLAŞ

Küçüklükten yetişme bir otomobil tamircisi olan Soydan Demir, yıllardır hayalini kurduğu aracını tamamladı. Proje aracını üretmenin hayalini kuran Demir, bunu 86 model bir Kartal ile gerçekleştirdi. Tam olarak 20 yıl otomobil yetkili servislerinde çalıştı ve ardından kendi tamir atölyesini kurdu. Bu atölyede çocukluk hayalini gerçekleştirdi ve aracına bir de ruhsat aldı. Tek üzüntüsü aracın ticari olarak geçmesi ve bu nedenle sigortasının biraz zorlaması.

Kartal’ı Kamyonete Çevirdi!

86 model bir Kartal’a sahip olan Soydan Demir, bu aracı kendi atölyesinde bambaşka bir şekilde tasarladı. Ön tarafını aynı bıraktı ve arka tarafını işledi. Adeta Amerikan filmlerinde görmeye alışık olduğumuz kamyonetlerden yaptı. Çift kabin kamyonet haline getiren Demir, bunun için tam 35 bin lira harcadı. 2 yıla yakın bir süredir işini tamamladı ve aracı kullanılabilir hale getirdi.

Aracını ruhsata işleyebilmek adına da 15 bin lira harcayan Demir, ayrıca ticari araç olarak geçtiğinden sigortasının biraz maliyetli olmasından yakınıyor ancak hayalini gerçekleştirmiş olması ve emeklerinin karşılığı olarak bunu gözünün görmediğini dile getiriyor. 86 model bir kartal – kamyonete sahip.

BİR CEVAP BIRAK