Ekonomi Dünya Şahi209’un peşinde!

Dünya Şahi209’un peşinde!

2
0
PAYLAŞ

Dünyada askeri anlamda pek çok gelişime ve yeniliğe imza atılıyor. Bunların arasında da Türkiye’ye bulunuyor. Özellikle savunma sanayisinde yaptığımız teknolojik gelişmeler tüm ülkeler tarafından dikkat çekiyor. Bu kez de dünya ülkeleri Şahi209’un peşine düştü. Mermiyi sesten 6 kat daha hızlı atabilen Şahi209, bu özelliği ile açık çek verilmesine vesile oluyor.

Sesten 6 Kat Hızlı Mermi Atabiliyor

Ses hızından tam 6 kat daha hızlı mermi atabilen Şahi209, Yeteknoloji tarafından geliştirildi. Birçok ülkenin radarına giren Şahi209, özellikle açık çek verilmesine besile oldu. Parayla alınamayacak bir teknolojiye sahip olmasından dolayı açık çek teklifleri geldi. Bu tekliflerin devlet tarafından inceleneceğini açıklayan Yeteknoloji Başkanı Hızal, 4 farklı ülkenin ilgilendiğini söyledi.

Sadece 5 ülkenin elinde olan bu teknoloji sadece 3 ülke tarafından saha testinden geçirildi. Onlardan biri Çin biri ABD ve biri de Türkiye. Mermileri barut kullanmadan sesten 6 kat daha fazla hızlı fırlatan Şahi209 tüm dünyanın yeni gözdesi durumunda.

50 kilometre menzili bulunan ve bu özelliği ile de başarılı bir teknoloji olduğunu kanıtlayan Şahi209 hakkında son karar yakın zamanda açıklanacak.

BİR CEVAP BIRAK