Ekonomi E-spor ülke ekonomisine katkı sağlıyor!

E-spor ülke ekonomisine katkı sağlıyor!

3
0
PAYLAŞ

Sportif faaliyetlerin ülke ekonomisine katkısı giderek büyüyor. Futbol, basketbol, voleybol ve benzeri müsabakaların uluslararası olarak oynanıyor olması döviz girdisi için büyük önem taşıyor. Özellikle son yıllarda bu spor dallarına e-sporların da eklendiğini söylemek gerekiyor. Elektronik sporlara son birkaç yılda dünya çapında büyük özen gösterilmeye başlandı. Uluslararası turnuvalar düzenleniyor ve her yıl farklı bir ülkede yapılıyor.

Elektronik Sporlar Farklı Ülkelerde Yapılıyor

Elektronik sporların temsilcilerinin bağlı oldukları ülkeler arasında her yıl yer değiştirerek turnuvalara ev sahipliği yapılıyor. Örneğin Lol, Point Blank, CS Go ve benzeri oyunları örnek gösterebiliriz. Dünya çapında oyuncusu milyonları aşan oyunlar ilgi odağı oluyor. Farklı ülkelerden ziyaretler gerçekleşiyor ve ülkelere döviz girdisi oluyor. Bunun yanı sıra kültürel kaynaşma için de büyük önem arz ediyor.

Point Blank oyununda her yıl uluslararası turnuvalar düzenleniyor. Bu sayede her sene farklı bir ülke ziyaret ediliyor ve o ülkenin ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlanıyor. Bu oyunda geçtiğimiz yıllarda turnuva ülkemizde düzenlenmişti. Şimdi ise tekrardan sıra Türkiye’ye geliyor ve bir kez daha düzenlenecek ancak turnuvanın yıl ve ay olarak tarihi belli değil.

BİR CEVAP BIRAK