Ekonomi Elektrik altyapısı için 20 milyar dolar gerekiyor!

Elektrik altyapısı için 20 milyar dolar gerekiyor!

2
0
PAYLAŞ

Irak’ın kendi elektrik altyapısını kurması için 20 milyar dolara ihtiyaç duyuyor. Elektrik altyapısı hakkında konuşma yapan Irak’ın Elektrik Bakanı Luey el-Hatib, ciddi noktalara değindi. Elektrik sorununu kökünden çözebilmek için kendi altyapılarını kurmaları gerektiği hakkında bahseden Luey el-Hatib, köklü çözümler ile geleceklerini bildirdi.

20 Milyar Dolarak Yerli Altyapı!

Irak’ın 20 milyar dolarak kendi yerli altyapısını kuracağı konuşuluyor. Tabii yaşanan sıkıntıların çözümü hemen sağlanamayacak. İlerleyen günlerde bu konuda kendisini kanıtlamış ve gelişmiş ülkeler ile anlaşmalar yapılacağının müjdesini verdi. Doğal olarak bize 20 milyar dolar gerekiyor dedi.

Elektrik sorununa değinen bakan, özellikle DAEŞ’in bu konuda son derece olumsuz etki ettiğinden bahsetti. Enbar ve Salahaddin bölgelerinde yaşanan silahlı çatışmalar esnasında ciddi anlamda tahribatın olduğundan söz etti. Ülkemizde 12 yıl içerisinde yaklaşık 40 milyar dolarlık bir harcama yapıldı diyen Luey el-Hatib, yaptığımız bu harcamalara rağmen hala elektrik sorunu yaşayan bölgelerimiz var dedi. Gerekli çözümlerin altyapı ile sağlanacağının müjdesini veren bakan, kısa süre içerisinde terör sorunundan da kurtulacaklarını söyledi.

BİR CEVAP BIRAK