Ekonomi Emekli maaşına ikramiye ve zam geliyor!

Emekli maaşına ikramiye ve zam geliyor!

1
0
PAYLAŞ

Milyonlarca insan emekli maaşına gelecek olan zammı beklerken, ayrıca bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağını da merak ediyor. Bildiğiniz üzere Nisan ayının enflasyon oranları dün TÜİK tarafından açıklanmıştı. Bununla beraber herkesin gözü ikramiyelerde ve zamlarda. Temmuz ayında yapılması beklenen emekli maaşına zam en az %5 oranında olacak. Ayrıca bu rakamların kesinleşmesi için de 6 aylık enflasyonun açıklanması gerekiyor.

6 Aylık Enflasyon Raporlarının Ardından Açıklanacak

6 aylık enflasyon oranlarının açıklanmasını ardından emekli maaşına yapılacak zam açıklanacak. Ayrıca buna bağlı olarak hesaplanacak memur ve emekli maaşları da biraz da olsa artacak. Diğer yandan en düşük memur maaşı 3512 TL’ye çıkarılırken SGK ve Bağ-Kur emeklileri de Temmuz’da bir zam alacak.

Bağ-Kur ve SGK emeklilerinin maaşlarındaki artışın belli olması için 6 aylık enflasyon oranlarının açıklanması gerekiyor. Eğer ki Temmuz ayında en düşük orandan %5 zam gelirse en düşük emekli maaşı 2498 lira olacak. Tabii bu rakam memur emeklileri için geçerli. Ayrıca bu yıl emekliler toplamda 2 kere de ikramiye alacak. Geçen yıl olduğu gibi Ramazan ve Kurban bayramları ikramiyelerin verileceği günler.

BİR CEVAP BIRAK