Ekonomi Emeklilere müjdeli haber geldi!

Emeklilere müjdeli haber geldi!

1
0
PAYLAŞ

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren haber sonunda geldi. Razaman ayında emeklilere ikramiye yatacaktı ve bunun daha önce haberini yapmıştık. Tabii tarihi tam net olarak bilinmiyordu ancak şimdi açıklandı. Emeklilere bayram ikramiyeleri Cuma günü yatacak.

Cuma Günü Bayrak İkramiyeleri Alınacak!

Emeklileri yakından ilgilendiren bayram ikramiyeleri 31 Mayıs Cuma günü yatacak. İkramiyeler emeklilere göre değişiklik gösterecek. Ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açıklamalarına göre toplamda 10,7 milyar TL bayram ikramiyesi ödenecek. Ödenecek olan toplam rakam dudak uçuklatıcı durumda.

Emekli sandığından emekli olan kişilerin maaşları ise Haziran’ın 1’i, 2’si ve 3’ünde yatacak. Dolayısıyla maaşlarını 1-2 gün önceden yani Pazartesi günü alma şansları da olacak. Bayram ikramiyeleri de 31 Mayıs Cuma günü hesaplara geçmiş olacak. Kişilerin ne kadar ikramiye alacakları belli ancak bu rakamlarda değişiklik olabilir.

Bakan Selçuk’un açıklamalarında emeklilerin yanında olmaya devam edeceğiz gibi sözler de bulunuyor. Onların ekonomik anlamda destekleyebildikleri gibi desteklemek istediklerini ve ellerinden gelenin çok daha iyisinin yapılacağını söyledi. Emekliler için farklı projelerin bulunduğundan da bahsetti.

BİR CEVAP BIRAK