Ekonomi G20’de Türkiye – Kanada işbirliği!

G20’de Türkiye – Kanada işbirliği!

3
0
PAYLAŞ

G20’de Ticaret ve Dijital Ekonomi Bakanları Toplantısı ve ikili temaslarda bulunmak üzere Japonya’nın Tsukaba şehrine giden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, burada farklı gelişmelere imza attı. Kanada Uluslararası Ticaretin Çeşitlendirilmesi Bakanı Jim Carr ve Ruhsar Pekcan, JETCO mutabakat zaptı imzaladı.

Ortak Ekonomik ve Ticaret Komisyonu Mutabakat Zaptı!

Kanadar ile Türkiye arasında ticaret babında Ortak Ekonomik ve Ticaret Komisyonu mutabakat zaptı imzalandı. Japonya’nın Tsukuba şehrinde bir araya gelen liderler, burada çeşitli temaslarda bulundular. İki ülke tarafından ticaret, sanayi, hizmetler ve yatırım alanında ilişkilerin güçlendirilmesine dair anlaşmalar imzalandı. JETCO mutabakat zaptı imzalandı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, iki ülke arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek istediklerini ve buna son derece önem verdiklerini dile getirdi. Yapılan imza töreninin ardından konuşan bakan Pekcan, geçen sene Kanada ile Türkiye arasında 3,2 milyar dolarlık ticaret hacminin bulunduğundan bahsetti.

Kanadalı firmaları Türkiye’ye yatırım yapmaya davet eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, aynı zamanda üçüncü ülkelerde Türkiye’nin inşaat yeteneklerini ve Kanada’nın mühendislik uzmanlığını bir araya getirmenin son derece mantıklı bir hareket olacağını söyledi.

BİR CEVAP BIRAK