Ekonomi Huawei’den inanılmaz atak!

Huawei’den inanılmaz atak!

3
0
PAYLAŞ

Akıllı telefon markaları birbirleriyle yarıştığı günlerde ürettikleri modeller ile ön plana çıkıyor. Son günlerde geliştirdiği kamerasıyla teknoloji tutkunlarının dikkatini çeken Huawei, gösterdiği çıkışla Apple’ı geçti. Çin markası Huawei, 2019 yılının ilk çeyreğindeki satış rakamları ile Samsung’un ardından 2. oldu ve Apple’ı 3.’lük koltuğuna itti.

Huawei’nin Satış Rakamları Arttı

2019 yılının ilk çeyreğinde Huawei’nin satış rakamları ciddi ölçüde arttı. Satışlarını bu dönemde artıran tek büyük akıllı telefon üretici marka oldu. Bu dönemde satışlarını %50,3 artırarak büyük bir başarı yakaladı. 2019’un ilk çeyreğinde sadece 59,1 milyon adet telefon sattı. Akıllı telefon pazar bayı böylece %19 oldu.

Samsung ve Apple ile yarışan Huawei, rakiplerine ciddi ölçüde fark atmış durumda. İlk çeyrekte Samsung’un satışları tam olarak %8,1 azaldı. Rakamı 71,9 milyona düştü. Apple ise bu dönemde %30,2 gibi sert bir düşüş yaşadı. Toplamda 36,4 milyon adet telefon sattı. Ayrıca Xiamo de satışlarını düşüren bir diğer marka oldu. %10,2’lik bir düşüş yaşadı. Satış rakamı ise 25 milyonda kaldı.

Geliştirdiği yeni nesil teknolojisi ile dikkatleri üzerine toplayan Huawei, özellikle kameraları ile beğeni topluyor.

BİR CEVAP BIRAK