Ekonomi İnternet kullanımı yüzde 72’ye çıktı!

İnternet kullanımı yüzde 72’ye çıktı!

2
0
PAYLAŞ

Türkiye internet kullanım oranıyla en yüksek ülkelerden biriydi. Şimdi ise Türk Telekom CEO’sunun açıkladığı rakamlara göre Türkiye’de internet kullanımı %72’ye kadar yükseldi. %48’den %72’ye çıkan bu oran herkesi şaşırttı. Türk Telekom CEO’su Paul Doany, kadınlarda çok büyük bir artış olduğunu söyledi.

İnternet Kullanım Oranı Yükseldi

Türkiye’de internet kullanım oranı %48’den %72’ye kadar çıktı. Bununla birlikte kadınların internet kullanım oranının daha fazla arttığını dile getiren Paul Doany, 2014’ten bu yana verileri dile getirdi. Kadınların internet kullanım oranı %38’ten %65’e çıktığını söyleyen Doany, ayrıca kadınların bilgisayar kullanım oranlarının ise %39’dan %50’ye çıktığını dile getirdi.

Mobil internetin daha fazla kullanılmaya başladığının net görüntüleri bu açıklamalarda yatıyor. Ayrıca internet kullanımının daha bilinçli hale getirilmesi için çalışmalar olacağı görülüyor. Ayrıca Türkiye’de bölge bölge internet kullanım oranı incelendiği zaman kıyı bölgelerde bu oranın daha yüksek olduğunu, iç kesimlerde oranların giderek düştüğü görülebiliyor. Bunun kadınların iş gücüne katkıları ile doğru orantılı olduğu düşünülüyor.

BİR CEVAP BIRAK