Ekonomi JETCO Anlaşması imzalandı!

JETCO Anlaşması imzalandı!

1
0
PAYLAŞ

Türkiye ve Romanya arasındaki ilişkileri son derece güçlü hale getirecek JETCO anlaşması imzalandı. Yapılan anlaşmada pek çok farklı madde bulunuyor. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yaptığı açıklamalara göre sosyal hayattan ekonomik hayata, kültürden sanata kadar pek çok maddeyi kapsıyor. Birçok madde eklendi ve anlaşma güncellendi.

JETCO Anlaşmasının Detayları

Romanya ile imzalanan JETCO anlaşması birçok hususu bünyesinde barındırıyor. İki ülke arasındaki bağları güçlendirmesi düşünülen bu anlaşma ile birlikte yatırımların da şekillenmesi bekleniyor. Ayrıca ticaretten sanayi iş birliğine kadar pek çok konuda anlaşma sağlandı. Bununla beraber teknoloji, AB ile ilişkiler, turizm ve enerji alanına kadar pek çok dalı kapsayan JETCO anlaşması oldukça derin maddelere sahip.

Yol haritamızı oluşturmuş bulunuyoruz diyen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bu anlaşmaya çok önem verdiklerini, siyasi ilişkilere son derece olumlu yansıyacağını, ticaretin ve yatırımların artması yönünde destekleme çalışmalarının yapılacağını söyledi. Yol haritamızı oluşturmuş bulunuyoruz ve buna göre devam edeceğiz dedi.

BİR CEVAP BIRAK