Ekonomi Kaçak TG satışına darbe!

Kaçak TG satışına darbe!

7
0
PAYLAŞ

Online oyun dünyasına yön veren platformlarda günden güne kaçak satışlar düzenleniyor. Özellikle oyun içi eşya almaya yarayan sanal paralar ekonomiye büyük darbe vuruyor. Bu oyunların başında Point Blank geliyor. Kore oyunu Türkiye’de uzun zamandır oynanıyor. O günden bugüne kadar milyonlarca kişi oyun içi harcama yaptı ve ekonomik anlamda şirketin kalkınmasını sağladı. Tabii şirket Türkiye içerisinde vergi ödeyerek bunun karşılığını veriyor. Bu noktada şirkete düşman olarak kaçak TG satışları dikkat çekiyor.

Tamgame Gold Satışları Hız Kazandı!

Türkiye, Mısır, Sudi Arabistan, Azerbaycan gibi ülkeleri bir çatı altında toplayan ve Tamgame olarak bunu oyuncularına sunan Point Blank, oyun içerisinde eşyaların alınması için TamGame Gold satışı yapıyor. Resmi olarak bu satışlar gerçekleştiriliyor ve şirket hepsi için vergi ödüyor. Son dönemlerde oyuncuların kaçak TG’ye yönelmesi ekonomik anlamda darbe niteliği taşıyor. Şirket bunlarla baş etmek için gerekli hukuki çalışmaları başlattı.

Kaçak TG’ler çalıntı kredi kartları üzerinden yapılan alışverişler sırasında elde ediliyor. Bunlar da oyunculara daha ucuz fiyatlara satılıyor. Doğal olarak ekonominin dengesi bozuluyor. Kısa süre içerisinde kaçak TG satışı yapan kişilere polis operasyon düzenleyecek. Edindiğimiz bilgiler bu operasyonların kısa sürede başlayacağı üzerine.

BİR CEVAP BIRAK