Ekonomi Maaşını taşıyan emeklilere türlü avantajlar!

Maaşını taşıyan emeklilere türlü avantajlar!

1
0
PAYLAŞ

Emeklilerin maaşını kendi bankalarına taşımaları adına birçok kampanya düzenleyen bankalar, bu noktada adeta birbirleriyle yarışıyor. Emeklileri kendi bankalarına çekme yarışında her biri farklı avantajlar tanıyor. Bazıları yüksek para çekme limiti tanırken bazıları kolay kredi veriyor. Bunun yanında promosyon olarak adlandırılan eklemeler de açılıyor.

Bankalar Emekliyi Çağırıyor

Emekli olanları kendi bankalarından para çekmeye teşvik eden bankalar, bu işlemin nasıl yapılacağını da açıkça anlatıyor. Öncelikli olarak emekli sandığı emeklisiyseniz öncelikli olarak çalıştığınız kuruma dilekçe vermeniz gerekiyor. Bu şekilde maaşınızı çektiğiniz bankayı değiştirebiliyorsunuz. Diğer yandan SSK ve Bağ-Kur emeklisiyseniz bunun için e-devlet sistemini kullanabiliyorsunuz. İsterseniz SGK il ve ilçe müdürlüklerine giderek de değiştirme işlemi yapabiliyorsunuz.

Emekli maaşınızı çekeceğiniz bankayı değiştirmeniz doğrultusunda yeni bankanız sizlere pek çok farklı avantaj tanıyacaktır. Bu nedenle tüm bankaların tekliflerini dinleyebilir ve hangisi daha uygun geliyorsa ona yönelebilirsiniz. Bazıları sizlere kolay kredi verebiliyorken bazıları da hesabınıza ilaveler tanımlayarak anında fazladan para çekmenize ve kolay ödemenize yardımcı olabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK