Ekonomi Maaşının 3’te 1’ini mamaya yatırıyor!

Maaşının 3’te 1’ini mamaya yatırıyor!

0
0
PAYLAŞ

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde ikamet eden Filiz Aygün maaşının 3’te 1’lik kısmını sokak hayvanları için mamaya yatırıyor. Sokak hayvanlarının da bakıma ihtiyacı olduğunu düşünen Aygün, onlar için gücü el verdiğince sıcak yuvalar da ayarlıyor. Köpekler için kulübeler alan Aygün, aynı zamanda kediler için sahiplendirme çalışmaları da yapıyor. Mama alıp köşe başlarına her gün düzenli olarak bırakıyor. Görenler de ona destek olmaya çalışıyor.

Sokak Hayvanlarını Koruyalım!

Kedilerin ve köpeklerin dışında sokaklarda yaşayan hayvanların bakıma ihtiyacı olduğunu dile getiren Filiz Aygün, onlar için her gün mama alıyor. Maaşının 3’te 1’lik kısmını mamaya yatırıyor. Artık bulunduğu bölgede tüm hayvanlar onu tanır oldu. Her gün su ile birlikte mamalarını bırakıp işine gidiyor.

Günde yüzlerce kediye ve köpeğe mama veren Aygün, özellikle yaz aylarında vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini düşünüyor. Hiç olmazsa kapılarının önüne bir kap su bırakmaları gerektiğini ifade ediyor. Bu sayede onların da sıcak günlerde serinleyebilme ve su ihtiyaçlarını giderebilme şanslarının olacağını düşünüyor.

BİR CEVAP BIRAK