Ekonomi Market önünde yükselen fiyat protestosu!

Market önünde yükselen fiyat protestosu!

1
0
PAYLAŞ

Enflasyonla topyekün mücadelede olan ülkemiz birçok farklı üründe indirime gitti. Özellikle KDV ve ÖTV indirimlerinin yanı sıra markalar da kendi ürünlerinde ciddi indirimler sağladı. Bu indirimlerin bazıları özellikler marke ürünlerinde geçerliydi. Ne var ki bunu fırsat bilen bazı karaborsa düşüncesine sahip insanlar işletmelerinde ciddi anlamda yüksek fiyatlara ürünlerini sattı. Doğal olarak ekonomik zorluk içerisinde olan halk bu duruma isyan etti. İsyanın beraberinde market önünde protestolar gerçekleşti.

Normal Fiyatın 2 Katı!

Market önünde o işletmeyi protesto eden insanlar aldıkları bazı ürünlerin normal fiyatların 2 katına satıldığını dile getirdi. Bunu söyleyen onlarca kişi meydanda bulunuyor. Ayrıca gelen zammın sadece işletme sahibi tarafından yapıldığı da insanlar tarafından açıklandı. Bu konuda sessiz kalmayan market sahibi A.B. ise fiyatların artmadığını, tam tersine birkaç aydır bu şekilde olduğunu vurguladı.

Market sahibi ile insanlar arasında arbede çıktı. Olay yerine gelen polis protesto edenleri evlerine gönderdi. Market sahibi orada bulunanları şikayet edeceğini söyledi. Müşteri kaybetmesine neden olan bir grup insanı diğer müşterilerinin dikkate almamasını rica etti.

BİR CEVAP BIRAK