Ekonomi Pazar fiyatlarında düşüş var!

Pazar fiyatlarında düşüş var!

1
0
PAYLAŞ

Vatandaşı sevindiren bir haber daha geldi. Sebze ve meyvedeki fiyatlar düştü. Düşüşün devam etmesi beklenirken ekonomik anlamda ciddi oranda azalma yaşandı. Sera ürünlerinin yerini pazar ürünlerinin almaya başlamasıyla birlikte pazarlardaki tezgahlara da yansıyan bu durum vatandaşı sevindirdi.

Sebze – Meyve Fiyatlarında Düşüş

Pazardaki pahalılıktan yakınan insanlarımız şimdi bu düşüşten memnun. Tarla ürünlerinin pazarlardaki yerlerini almasıyla birlikte hem organik sebze – meyve tüketimi artacak hem de fiyatlarda ciddi derecede azalma yaşanacak. Hal fiyatları olarak salatalık 6-7 liradan satılırken şimdi 2 liraya, sivri biber ise 3.5-4 TL’ye kadar düştü. Bu düşüşün daha devam etmesi bekleniyor.

Patlıcan yarı yarıya düşerken, birçok farklı sebze ve meyvede de düşüş yaşandı. En çok merak edilen ise patates ve soğan oluyor. Onlarda da tam 2 liralık bir düşüş meydana geldi. Daha önceki senelerde Ramazan aylarında fiyatlar yükselirken bu yıl tam tersi olup Razaman’da düşmesini değerlendiren vatandaşlarımız halinden memnun. Bu düşüşlerin devam etmesini diliyorlar.

BİR CEVAP BIRAK