24 Mayıs 2019 Cuma

ROKETSAN füzeye Türk Kılıcı ismini verdi!

Osmanlı döneminde kullanılan Türk Kılıcı manasına gelen Yatağan ismi ROKETSAN tarafından geliştirilen yeni minyatür füze sistemine isim olarak verildi.


ROKETSAN tarafından üretilen füzeye Osmanlı Devleti’nde bir dönem Türk Kılıcı anlamına gelen Yatağan ismini yeni füzesine verdi. Savunma sanayisinde önemli işlere imza atan ROKETSAN, son derece modern ürünler geliştirerek bunları dünyaya da pazarlıyor. Geliştirdiği sistemlere son dönemlerde Osmanlı’da kullanılan isimleri vermeye başladı.

Yatağan İsmi Verildi!

Son derece küçük bir füze olarak dikkatleri üzerine çeken ROKETSAN’ın yeni füzesi, Yatağan ismine sahip. ROKETSAN geliştirdiği bu füzeyi 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda sergiledi. IDEF’de sergilenen minyatür füze sistemi ismiyle dikkat çekmeyi başardı.

Osmanlı Devleti döneminde kullanılan silah isimleriyle yeni ürünlerini adlandıran ROKETSAN birçok kişi tarafından da takdir topladı. Türk Kılıcı manasına gelen Yatağan ismi verilen bu füze sistemi savunma sanayisinde oldukça iş yapacak gibi duruyor. Tanıtımında aynı zamanda bu noktaya değinilmesi de dikkatleri çeken bir başka husus oldu.

Minyatür füze sistemi Yatağan ismini almasının yanı sıra işlevi ile de ilgi görüyor. Özellikle daha küçük olması ve son derece önemli bir görevi yerine getirmesi oldukça başarılı olduğunun göstergesi.

YAZAR: Umut Göçer

Ajansportal.com yöneticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir