Ekonomi ROKETSAN füzeye Türk Kılıcı ismini verdi!

ROKETSAN füzeye Türk Kılıcı ismini verdi!

2
0
PAYLAŞ

ROKETSAN tarafından üretilen füzeye Osmanlı Devleti’nde bir dönem Türk Kılıcı anlamına gelen Yatağan ismini yeni füzesine verdi. Savunma sanayisinde önemli işlere imza atan ROKETSAN, son derece modern ürünler geliştirerek bunları dünyaya da pazarlıyor. Geliştirdiği sistemlere son dönemlerde Osmanlı’da kullanılan isimleri vermeye başladı.

Yatağan İsmi Verildi!

Son derece küçük bir füze olarak dikkatleri üzerine çeken ROKETSAN’ın yeni füzesi, Yatağan ismine sahip. ROKETSAN geliştirdiği bu füzeyi 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda sergiledi. IDEF’de sergilenen minyatür füze sistemi ismiyle dikkat çekmeyi başardı.

Osmanlı Devleti döneminde kullanılan silah isimleriyle yeni ürünlerini adlandıran ROKETSAN birçok kişi tarafından da takdir topladı. Türk Kılıcı manasına gelen Yatağan ismi verilen bu füze sistemi savunma sanayisinde oldukça iş yapacak gibi duruyor. Tanıtımında aynı zamanda bu noktaya değinilmesi de dikkatleri çeken bir başka husus oldu.

Minyatür füze sistemi Yatağan ismini almasının yanı sıra işlevi ile de ilgi görüyor. Özellikle daha küçük olması ve son derece önemli bir görevi yerine getirmesi oldukça başarılı olduğunun göstergesi.

PAYLAŞ
Avatar
1985 Yılı doğumlu Ahmet Çataloğlu, Akdeniz Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümü mezunudur. Madde bağımlılığı üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Ajansportal.com daimi editörüdür. İletişim: ahmetcataloglu@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK