Ekonomi Sigara parasıyla araba aldı!

Sigara parasıyla araba aldı!

0
0
PAYLAŞ

Bilecik’te yaşayan 3 çocuk babası Mustafa Kurtulmuş, 11 yıldır oto yıkama işletiyor. İşinden elde ettiği gelirle ailesinin geçimi sağlayan Kurtulmuş, bunun yanı sıra tütün ve herhangi bir tütün ürünü kullanmıyor. Her gün 2 paket sigara alıyormuş gibi varsayan ve bu parayı kumbarasına tan 39 yaşındaki Mustafa Kurtulmuş, tam 10 yıl sonra 2019’da kendisine bir araba aldı. Birikimi herkesi şoke etti.

Sigara Parasıyla Araba Parası Biriktirdi!

Günde 2 paket sigara içiyormuş gibi varsayan ve bu parayı kumbarasına atıp 10 yıldır hiç dokunmayan Mustafa Kurtulmuş, toplamda 10 yıl sonra kendisine bir araba aldı. Aldığı arabayı sosyal medya hesabından hem biriktirdiği paralar ile paylaştı hem de çok fazla takdir topladı. Birikimini sadece sigara parasıyla yaptığını söyleyen 39 yaşındaki oto yıkama sahibi Mustafa Kurtulmuş, bunun herkese örnek olması gerektiğini dile getirdi.

Biraz daha para biriktirseydi ev bile alabileceğini söyleyen Mustafa Kurtulmuş, günde 3 pakete kadar sigara içenler mevcut. Bu paranın çöpe gittiğini ve sağlıklarının da bozulduğunu, bundan dolayı kendisi de ders alarak sigaradan uzak durduğunu anlattı.

BİR CEVAP BIRAK