Ekonomi Solucan gübresi işine girişince…

Solucan gübresi işine girişince…

1
0
PAYLAŞ

Erzurum’da yerel bir işletmede müdürlük yapan ve tam olarak 10 bin TL maaş alan Ahmet Kararsız, hayatında aldığı en büyük risklerden birini aldı ve solucan gübresi işine girdi. Bir arkadaşından duyduğunu ve çok fazla kazanç imkanı olduğunu söyledi. Bunun üzerine girişerek kendisinin de yapabileceği bir iş olduğunu düşündü. Tabii en başlarda müdürlük ile birlikte yürütmek istedi ancak bunu başaramadı ve 10 yıl çalıştığı iş yerinden ayrıldı. Aldığı tazminat ile birlikte bundan 1 yıl önce solucan gübresi işine girişti. Şimdi ise ayda 20 bin TL’den daha fazla kazanıyor.

Solucan Gübresine Talep Çok!

Erzurum’da solucan gübresine talebin çok olduğunu belirten Ahmet Kararsız, normal gübreye göre ekinlerin daha fazla verim vermesini sağladığını ve çok daha sağlıklı bir evre geçirmelerine yardımcı olduğunu belirtti. Türkiye’de solucan gübresinin ününün hızla yayıldığını belirten Kararsız, bu işe girişmekle hayatında aldığı en doğru karar olduğunu söyledi.

Türkiye’nin dört bir yanından siparişler alan Ahmet Kararsız, işlerini daha fazla büyütmek istediğini ve şimdi kendisine çalışan sayısının 30’dan fazla olacağı bir çiftlik kurmak istiyor. Burada üreteceği solucan gübrelerini yurtdışına da satmak istiyor.

BİR CEVAP BIRAK