Ekonomi Stajyerlere maaş ve sigorta zorunlu!

Stajyerlere maaş ve sigorta zorunlu!

1
0
PAYLAŞ

Lise ve üniversite öğrencileri için staj imkanı daha da genişletildi. Cumhurbaşkanlığından çıkan karara göre firmalarda staj yapan öğrencilere maaş ve sigorta zorunlu olacak. Mesleki eğitim kapsamında öğrencilerin staj imkanları daha da elverişli hale getirilecek. Mesleki eğitime uygun işletmelerin stajyer çalıştırması zorunlu oluyor. Çalıştırmadıkları tespit edilen işletmelere de cezalar mevcut.

Stajyer İmkanları Genişletiliyor!

Türkiye genç nüfusu ile dikkat çekiyor. Birçok Avrupa ülkesinin genç nüfusu ile önüne geçen Türkiye, bu noktada gençlerin daha iyi bir eğitim alabilmeleri için yenilikler yapılıyor. Uzun zamandır staj üzerine çalışmalar devam ediyordu. Şimdi ise kesin kararlar çıktı. Mesleki eğitime uygun hizmet veren işletmeler stajyer çalıştırmak zorunda. Çalıştırmadıkları takdirde para cezası uygulanacak. Ayrıca stajyer çalıştıran işletmelerin stajyerlere maaş vermesi ve sigorta yapması da zorunlu oluyor.

Verilecek maaş tam olarak 548 lira olarak belirlendi. Sigortasının yapılması da zorunlu hale getirildi. Devlet katkısı bulunuyor. Stajyerler artık çok daha verimli eğitim alabilecekler. Bu sayede ileriye dönük daha sağlam adımlar atılmış olacak.

BİR CEVAP BIRAK