Ekonomi Suç örgütü ortaya çıkarıldı!

Suç örgütü ortaya çıkarıldı!

1
0
PAYLAŞ

Ankara’da bir siber suç örgütü çökertildi. Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aldıkları ihbarları değerlendirdi. Çok sayıda şikayet dilekçesinin gelmesi ve birçok ihbar alması üzerine çetenin tüm hareketleri izlendi. İnsanları vize alma bahanesi ile kandıran çeteye büyük vurgun yapıldı.

Günde 20 Bin TL Ödüyorlar!

Vize işlemleriyle ilgili kurum görüntüsüne bürünüp insanların vize işlemlerini hallettiklerini beyan eden, birçok Avrupa ülkesi için resmi olarak hizmet veren şirketlerin numaralarını ve benzeri özelliklerini taklit eden çete Google’a günde 20 bin lira ödüyordu. Bunun nedeni en çok aranan kelimelerde ilk sıralarda olmak ve daha fazla insanı çekmekti.

Siber Suçlarla Mücadele Şube ekipleri tarafından çetenin banka hesapları, internet kullanımları ve telefon görüşmeleri mercek altına alındı. Yapılan baskınlarla çetenin kullandığı birçok ekipmana el konuldu. Banka hesapları arasında para transferi yapılan kişilere de ulaşıldı. Çete üyelerinin kurdukları paravan şirketlerin de sürekli olarak kendileri arasında devredildiği öğrenildi. Bu noktada toplanan veriler 110 kişinin kimliğinin tespit edilmesini sağladı.

BİR CEVAP BIRAK