Ekonomi Sümela Manastırı ziyarete açıldı!

Sümela Manastırı ziyarete açıldı!

2
0
PAYLAŞ

4 yıldır restorasyonda olan Sümela Manastırı nihayet ziyarete açıldı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ın da katıldığı törenle tekrardan Sümela Manastırı ziyarete açıldı. Müzeler Haftası’nda geçen hafta Bodrum Kalesi’ni açtıklarını dile getiren Alparslan, Dünya mirası geçici listesinde olmasına karşın bir an önce kalıcı listeye girmesi gereken bir yer olduğunu belirtti.

Sümela Manastırı’na Turist Akın Edecek!

En merak edilen yerlerden biri olarak Sümela Manastırı dikkat çekiyor. Sizin de bildiğiniz gibi Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan Sülema Manastırı hem yükseliği hem de gösterişli yapısı ile dikkat çekiyor. Turistlerin en çok merak ettiği yerlerin başında geliyor. Restorasyon çalışmaları tam 4 yıl sürdü. Bu çalışmalarla birlikte ziyarete en elverişli hale getirildi.

Sümela Manastırı ziyarete açıldıktan sonra hedeflenen yerli ve yabancı turist sayısı şu an için belli değil. Özellikle gösterişli yapısı ile bu manastırın yabancı turistler tarafından dikkat çektiği biliniyor. Oldukça ihtişamlı bir görünüme sahip olduğunu dile getiren Alparslan, burasının Dünya mirası kalıcı listesinde olmayı hak ettiğini belirtti.

BİR CEVAP BIRAK