Ekonomi Tatilden dönen sürücülere uyarı!

Tatilden dönen sürücülere uyarı!

2
0
PAYLAŞ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bayram tatilinden dönen sürücülere uyarıda bulundu. Tatilin 6. gününe gelindiğinde yaşanan kazaların arttığını ve ölü sayısının fazla olduğunu belirtti. Tatil dönüşü bu tür kazaların olmaması adına sürücülerin dikkatli olması gerektiğini söyledi.

65 Kişi Öldü, 536 Kişi Yaralandı!

Bayram tatili başladığından beri yaşanan trafik kazalarında 65 kişinin hayatını kaybettiği ve 536 kişinin de yaralandığı kayıtlara geçti. Bilançonun daha da artmaması için tatil dönüşünde sürücülerin daha dikkatli olması gerektiği ve kemerlerini takmaları gerektiği söyleniyor.

Trafik kurallarına uyulması için azami dikkat gösterilmesi gerektiği ve olası kazalarda can kaybı yaşanmaması adına kemerlerin takılması gerektiği belirtiliyor. Ayrıca hız yapılmaması ve dikkatli olunması gerekiyor. Her yıl bayram tatili sonrasında dönüşlerde can kayıpları artıyor. Kazalar art arda yapılıyor. Hatta ve hatta zincirleme trafik kazaları çok talihsiz sonuçlara neden oluyor. Bunların yaşanmaması adına trafik kurallarına uygun hareket edilmeli. Hız sınırları aşılmamalı ve dikkat edilmeli. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in açıklamaları bu yönde.

BİR CEVAP BIRAK