Ekonomi THY’nin Sudan Seferleri iptal!

THY’nin Sudan Seferleri iptal!

1
0
PAYLAŞ

4 Haziran’dan bu yana gerçekleştirilemeyen tarifeli uçuşlar bugün de yapılmayacak. Türk Hava Yolları Sudan seferlerini bugün de iptal ettiğini dile getirdi. Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği’nden alınan bilgilere göre 6 Haziran günü de THY’nin Sudan seferleri iptal edildi.

Ordu Yönetime El Koymuştu!

Sudan’da güvenlik güçlerinin protesto yapan kalabalığı göz yaşartıcı gaz ve gerçek mermi ile dağıtması sonucu olaylar dünya çapında yankı bulmuştu. Ülke yönetimine ordu el koymuş ve 30 yıllık yönetime son verilmişti. Ardından geçen süreçte sivil yönetime hazırlık yapılmış ve bunun için ortam hazırlanmıştı ancak bunların biraz gecikmesi sonrası tepkiler hemen gösterilere dönmüştü. Göstericiler yönetimin askeri yönetimden sivil yönetime geçmesi gerektiğini belirterek protestolar düzenlemişti.

Düzenlenen protestoları Sudan güvenlik güçleri gerçek mermi kullanarak dağıtmıştı. Doktorlar Birliğinden gelen açıklamalara göre en az 100 kişi ölmüştü. THY’de güvenlik önlemlerinden dolayı Sudan seferlerini iptal ettiğini duyurdu. 4-5-6 Haziran günleri art arda tarifeli Sudan seferleri iptal edilmiş oldu.

Ülkedeki karışıklığın geçmesi bekleniyor. Karışıklık geçtiği zaman ve güvenlik kontrol altına alındığı zaman seferler tekrardan başlayacak.

BİR CEVAP BIRAK