Ekonomi Turizmde 50 milyon turist için düğmeye basıldı!

Turizmde 50 milyon turist için düğmeye basıldı!

2
0
PAYLAŞ

Turizmde 50 milyon turist ve 35 milyar Dolar turizm geliri hedefleyen ülkemiz için hükümet düğmeye bastı. Turizmde Doğu Ekspres’in yarattığı etki birçok farklı projenin de önünü açtı. Yataklı vagonlarla birlikte seyahat edilmesi ve her gün ayrı şehirlerde kalınması durumunda ülke ekonomisine can gelecek. Ayrıca Toros, Pamukkale, Van Gölü, Güney Kurtalan Ekspresleri yataklı vagonlar ile hizmet verecek.

Turistlere Pek Çok Destinasyon Tanıtılacak!

Turislere bu yolculuklarla birlikte ülkenin pek çok turistik yerlerinin tanıtılması bekleniyor. Van Gölü, Efes Antik Kenti, Pamukkale gibi yerlerin tanıtılması beklenirken seyahat planlamasıyla birlikte uğranılan kentlerde kalacak kişilerin her gün ayrı şehirlerde kalması da hedeflenecek. Bu sayede bölge ekonomisi ciddi anlamda güçlenecek.

Bu hedefin 29 Mayıs günü başlayacağı ve toplamda 6 ekspres ile seyahat edileceği bekleniyor. Ayrıca Doğu Anadolu, Ege Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi gibi farklı bölgelerimizin doğal güzellikleri de turistlere yaşatılacak. Bütün bunlar hedeflenen 30 milyar doların üzerine çıkmak için yeterli olacak mı göreceğiz ancak birçok farklı proje daha gündeme geliyor.

BİR CEVAP BIRAK