Ekonomi Yeni havalimanına göç başladı!

Yeni havalimanına göç başladı!

2
0
PAYLAŞ

Türk Hava Yolları daha önceden taşınması ve yeni havalimanı ile ilgili birçok video yayınlamıştı. Şimdi ise büyük göç başladı. THY İstanbul Havalimanı’na taşınıyor. Malzemeleri ve araçları İstanbul Havalimanı’na götürecek tırlar yola çıktı. Tahmini olarak 45 saat sürecek bu taşınma süreci 700 tır seferi yapacak.

6 Nisan’da Sona Erecek!

Taşınma süreci 6 Nisan saat 23:59’da sona ermesi beklenen taşınma süreci 700’den fazla tır seferi ile dikkat çekiyor. Türk Hava Yolları’nın yeni evi İstanbul Havalimanı çok daha farklı olacak. Bu süreçle ilgili videolar yayınlayan THY, yolcularına nasıl bir havalimanında olacaklarını ve görüntüsünü paylaşmıştı.

Tırlar THY’ye ait araçları ve malzemeleri 6 Nisan’ın son dakikasına kadar taşıyacak. Yerleşme yapılacak ve buna birçok personel dahil olacak. Ayrıca toplamda 700 operasyonel aracın da kara yolu ile götürüldüğünü söylemek gerek. Yaklaşık 47 bin 300 ton malzemenin taşınacak olması taşınmanın büyüklüğünü gösteriyor. Bu noktada oldukça titiz çalışma yürüten THY, yeni evi ile buluşmak için sabırsızlanıyor. Bu süreçte sosyal medya üzerinden yine paylaşımlara devam ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK