Gündem 24. Dönem POMEM Alım Tarihi

24. Dönem POMEM Alım Tarihi

2
0
PAYLAŞ

Polis ihtiyacının sorunsuz karşılanması için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafınca Polis Akademisi’ne bağlı olarak kurulan Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM), belirli dönemlerde polis alımları yapıyor. Geçtiğimiz günlerde 23. dönem başvurularının başlaması polis adaylarının gözünü 24. dönem alımlarına çevirdi. Peki 24. Dönem POMEM alım tarihi belli mi?

“24. DÖNEM ALIMLARI YAKINDA BAŞLAYACAK”

4 aylık eğitim süreci ile polis adaylarının hem pratik hem de teorik olarak eğitim gördüğü POMEM alımları kısa süre içerisinde başlayacak. 23. Dönem’in son bulmasının ardından geçecek zamanı iyi takip etmek gerekiyor. Tabii bundan önce lisans veya önlisans mezunu olmanız gerekiyor. Onun haricinde herhangi bir şart söz konusu değil.

“POMEM BAŞVURU KOŞULLARI”

Polis olma hayali kuran gençlerin başvuruda bulunabilmesi için öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor. Ayrıca lisans veya önlisans mezunu olunması ya da bu kurumlara bağlı ve yurtdışında bulunan yükseköğretim kurumlarından mezun olmalısınız. Onun dışında silah taşımanıza engel teşkil edecek hukuki bir kararın da olmaması gerek. Hapis cezası almış olmamak, erkek öğrencilerin minimum 1,67 m, kadın öğrencilerin ise en az 1,62 m boyunda olması zorunluluklardan bazıları.

BİR CEVAP BIRAK