Gündem 25 bin lira devlet katkısı alınabilecek!

25 bin lira devlet katkısı alınabilecek!

2
0
PAYLAŞ

İlk defa ev sahibi olacaklara müjde! Devlet katkısı oranı tam 25 bin liraya yükseldi. Bunun için aranan bazı şartlar da bulunuyor. Öncelikli olarak en az 3 yıllık bir birikim hesabı aranıyor. Bununla birlikte hesaplarda bulunan toplam paranın %25’ine kadar katkı alınabiliyor.

Devlet Katkısına Başvuru Şartları

Ev alacakların 25 bin liraya kadar devlet katkısını talep edebilmesi mümkün. Tabii bunun için bazı şartlar bulunuyor. Öncelikli olarak 7 Nisan 2015 tarihinden sonrası kendi adına kayıtlı hiçbir konut sahibi olmaması ve konut hesabı olmaması şartlardan biri. Diğer yandan herhangi bir emlak hissesinin sahibi olunması da bu şartı ortadan kaldırmıyor.

Ev satın almadan önce hesapta en az 36 ay birikim yapmış olmak ve para çekmiş olmak gerekiyor. Ayrıca eğer ki ebeveyni olarak 18 yaşından küçüklere konut hesabı açmak istiyorsanız velisi olarak sizin bulunmanız gerekiyor.

Konut hesabı oluşturulduktan sonra ödeme seçeneği 3 aylık ya da aylık olarak yapılıyor. Ayrıca ödeme planını değiştirmek için 1 yıl beklemek gerekiyor. 25 bin lira devlet katkısı da bu hesaplara işleniyor.

BİR CEVAP BIRAK