24 Mayıs 2019 Cuma

Adana’da fabrika kül oldu!

Adana’da geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangına çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Fabrika küle dönerken 11 araç kullanılamaz hale geldi.


Adana’da korkutan yangın sonrası 11 araç küle döndü. Geri dönüşüm fabrikasında çıkan yangında fabrikadaki alevler 3 saatte kontrol altına alınabildi. Gece saatlerinde çıkan yangında itfaiye ekiplerinin zor anlar yaşadığı dikkatlerden kaçmadı. Saat 03:30 civarlarında başlayan yangın 3 saatte kontrol altına alındı ancak araçlar kullanılamaz hale geldi. Fabrika ise küle döndü.

Geri Dönüşüm Fabrikasında Yangın Çıktı!

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Favzipaşa Mahallesi’nde bulunan geri dönüşüm fabrikasında yangın çıktı. Çıkan yangınla birlikte fabrika küle dönerken olay yerine yakın bir noktada bulunan 11 araç ise kullanılamaz hale geldi. Yangının çıkış noktası olarak fabrikanın malzeme toplama merkezi gösteriliyor. Yangına tanıklık eden vatandaşlar hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye büyük bir uğraş sonunda yangını kontrol altına almayı başardı.

Olay yerine toplamda 10 itfaiye ekibi ve birçok su tankı gönderildi. Yangının ardından soğutma çalışmalarıyla birlikte yangının çıkış sebebi araştırılıyor. Bu konuda çalışma yapan itfaiye ekipleri, gerekli açıklamanın kısa süre sonra yapılacağını söyledi. 11 araç kullanılamaz hale gelirken fabrikada yüklü miktarda zarar ortaya çıktı.

YAZAR: Ahmet Çataloğlu

Güncel gelişmeleri ve haberleri tarafsız bir şekilde paylaşan 10 yıllık ekonomi, teknoloji ve spor haber editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir