Gündem Antik mezarın içinden çıkanlar şoke etti!

Antik mezarın içinden çıkanlar şoke etti!

1
0
PAYLAŞ

Dünyanın konuştuğu arkeolojik kazı görenleri ve duyanları şoke etti. Fransa’da yapılan bu kazı sonrası kayıp pek çok şey meydana çıktı. Fransa Korsika Adası’nda yapılan kazı çalışması sonrası Etrüsk döneminden kalma antik bir mezar bulundu. Mezar açılınca beklenmedik manzara ortaya çıktı.

Mezarın Tarihe Işık Tutması Bekleniyor!

Tarihe ışık tutması beklenen mezar Etrüsk dönemin Roma İmparatorluğu tarafından ilhakı hakkında bilgi verebilir. Bu noktada ortaya çıkacak bilgiler herkesi heyecanlandırıyor. Tarihi tam olarak Milattan Önce 4. yüzyıl olduğu düşünülüyor. Ayrıca burada Roma döneminden kalma bir mezarlık da bulunuyor. Binlerce insanın gömülü olduğu düşünülen mezarlığın ilginç yanları ortaya çıkıyor.

Kendileri hakkında çok az bilgi bulunan Etrüskler bu mezarlık ile çözülebilir. Ayrıca mezarın içerisinde bulunan halka Etrüsklerin cenaze törenlerine ışık tutacak deniliyor. Bununla birlikte mezarın yakınlarında mühür yüzüğü de bulundu. Üzerinde ise çok net görülen bir yüz var. Bunun da tanrıça Afrodit’e ait olabileceği düşünülüyor. Bulunan mezarda ortaya çıkan seramik vazolar ve birbirinden değerli eşyalar mezarın önemli bir kişiye ait olduğunu ortaya çıkarıyor. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK