Gündem Artan sıcaklıklarda dikkatli olun!

Artan sıcaklıklarda dikkatli olun!

2
0
PAYLAŞ

Ülke genelinde etkili olan sıcak hava tüm vatandaşları olumsuz etkiliyor. Hava sıcaklıklarının 30 derecenin üstüne çıkmasıyla birlikte bunaltıcı havalar başladı. Gün içerisinde dışarıda mecburi işi olmayanların çıkmaması tavsiye ediliyor. Ayrıca dışarıda işi olanların korunması gerekiyor. Özellikle güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka en etkili yöntemlerden bazıları. Güneş ışınlarına çok fazla maruz kalan kişilerin çok daha dikkatli olması gerekiyor.

Güneşe Dikkat!

Güneş çok iyi bir D vitamini kaynağı ancak çok fazla güneş ışınına maruz kalmak olumsuz etkilere neden oluyor. Yanıklar ve pişikler bunların başlıca belirtileri. Ayrıca sıcaklardan bunalan kişilerin kendilerini denize ve havuza atması da bazı olumsuz etkilere neden olabiliyor. Eğer ki tatil yapmak ve sıcaklardan biraz olsun uzaklaşmak için denize/havuza gittiyseniz mutlaka korunmanın yollarına dikkat etmelisiniz.

Güneş kremi kullanmanın uzmanlar tarafından faydası büyük olduğu söyleniyor. Güneş yanıklarına ve olumsuz etkilerine karşı doğru güneş kreminin kullanılması da önemli. Artan sıcaklarda sıvı tüketimine de dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle su kaybından dolayı günde en az 2 litre su tüketilmeli.

BİR CEVAP BIRAK