Gündem Batan turist teknesinden son dakika!

Batan turist teknesinden son dakika!

7
0
PAYLAŞ

Macaristan’ın Tuna Nehri’nde batan turist gemisinden son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. İki ülke ekipleri harekete geçti ve batan turist teknesini karaya çıkardı. Teknenin içerisinden çıkanlar görenleri hayrete düşürdü. Devasa bir vinçle dipten çıkarılan turist teknesinin içerisindekiler dünyayı sarstı.

Cesetler Çıktı!

Batan turist teknesinden cesetler çıktı. Tekneyi çıkarmak için uğraşan ekipler kurtarma operasyonundan bir gün önce halatlar döşedi. Daha sonra Budapeşte’de bulunan Margit Köprüsü’nde çalışmalar başladı. Macaristan dışında bir de Güney Koreli ekipler de kurtarma operasyonundaydı.

Dalgıçlar suya daldı ve batan teknenin yerini belirledi. Ardından tekne vince bağlandı ve vinç yardımı ile tekne karaya kadar çekildi. Çarpışma sonucu batan tekne oldukça yaşlı olmasından dolayı çok fazla hasar almıştı. Toplamda 4 ceset çıkarıldı. Ekipler cesetleri aldı ve ambulanslara götürdü. Burada son bir kez muayeneden geçtiler ancak hiçbiri yaşamıyordu.

Güney Koreli ekipler cesetleri karaya çıkardıktan sonra onlara selam verdi. Bu anlar kameralara saniye saniye yansıdı. Ayrıca çalışmalar devam ediyor ve gövdede sıkışmış başka cesetler olabileceği de düşünülüyor.

BİR CEVAP BIRAK