Gündem Bazı kesimlerde yağmur etkisini gösterecek!

Bazı kesimlerde yağmur etkisini gösterecek!

2
0
PAYLAŞ

Ülke genelinde son birkaç gündür yağmur etkisini gösteriyor. Özellikle Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi sağanak yağmur altında kalmıştı. Şimdi ise meteorolojiden birkaç bölge için uyarı geldi. Öncelikli olarak Marmara, İç ve Kuzey Ege Bölgeleri dikkate alındı. Bununla birlikte İç Anadolu, Akdeniz ve Batı ile Orta Karadeniz Bölgelerinde de yağmur etkili olacaktır.

Önleminizi Alın

Sağanak yağmurla birlikte şiddetli rüzgar da olabilir. Ayrıca yağmura karşı alınabilecek önlemler konusunda da meteoroloji uyarılarda bulundu. Son birkaç gündür yağmur altında olan bölgelerimiz için uyarıları dikkate almanız gerekiyor. Ayrıca bazı illerde durumlar şöyle:

İzmir çok bulutlu ve gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı. Bununla birlikte Ankara çok bulutlu ve gece saatlerine kadar gündüzden sağanak yağışlı. İstanbul da sağanak yağışlı ve çok bulutlu. İzmir’de hava sıcaklığı 21 dereceyi bulurken bu derece Ankara’da 14, İstanbul’da 16’ya kadar düşüyor.

Trabzon 19, Erzurum 10, Diyarbakır 18, Antalya 20, Adana 20 derecelik bir sıcaklığa sahip. Buralarda da yağmur bekleniyor. Gereken önlemi almamanız takdirde gün içinde beklemediğiniz sorunlar yaşayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK