Gündem Bekir Pakdemirli az önce açıkladı! Satışlara yasak getirildi

Bekir Pakdemirli az önce açıkladı! Satışlara yasak getirildi

1
0
PAYLAŞ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, katıldığı bir programda oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Pakdemirli’nin açıklamalarına göre artık ücretli olarak kedi ve köpek satışına yasak getirilecek. Daha öncede bu konuyla ilgili çalışmalar yapılmış ve çok ciddi önlemler alınmıştı fakat bir işe yaramamıştı. Bekir Pakdemirli’nin yeni dönem başkanı olması sebebiyle biz canlıların para ile satılmasının önüne geçileceğini düşünüyoruz. Kedi ve köpekler uzun zamandır ücretsiz olarak sahiplendiriliyor.

HAYVANLARA ŞİDDET BİR SUÇ SAYILACAK

2019 yılına kadar sadece bir kabahat olarak sayılan ama artık bir suç olacak hayvanlara karşı şiddet uygulayan herkes çok ciddi cezalar ile karşı karşıya gelecek. Para cezalarının yanında hapis cezaları da ortaya çıkacak. Herhangi bir hayvanı öldürme yada tecavüz etme gibi suçların cezası ise çok daha ağır olacak. Hayvanlara uygulanan şiddet oranının fazla olması aslında bu durumu tetikledi. Bakanın açıklamaları arasında aynı zamanda köpeklerin barınakları da vardı.

MEDENİ ÜLKELER HAYVANLARI UYUTUYOR

Birçok medeni ülkede hayvanları sahiplenen olmazsa, kısa süre sonra onların uyutulduğunu söyleyen Bakan Pakdemirli, Türkiye’de böyle bir şeyin mümkün olmadığını dile getirdi. Barınaklara getirilen hayvanların temizlendiği, aşı vurulduğu, kısırlaştırıldığı ve sonrasında tekrar serbest bırakıldığı da söylendi. Hayvanlara karşı artık çok ciddi bir çalışmanın içerisinde olduğu söylendi.  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçici sahiplendirme projesinin hayata geçebileceğini de söyledi. Bu proje kapsamında sahiplenilen köpeğe bakamayanların tekrar iade edebilecek.

BİR CEVAP BIRAK