Gündem Çin’de 66 torba dolusu bozuk para olayı…

Çin’de 66 torba dolusu bozuk para olayı…

2
0
PAYLAŞ

Çin’de bir araba galerisinde 66 torba dolusu bozuk para olayı yaşandı. Tüm dünyanın gündemine düşen bu olay özellikle çalışanları bir hayli yordu. Esnaf olan adam araba galerisinde 66 torba dolusu bozuk parayla geldi. Bir araba satın aldı ve ödemesini bu torbalarla yaptı. Çalışanların bozuk paraları sayma işlemi tam 2.5 gün sürdü.

2.5 Günde Saydılar!

66 torba dolusu bozuk parayı tam 2.5 günde sayan oto galeri çalışanları son derece pozitif pozlar verdiler. Önce kimse ne olduğunu anlamadı. Adam bir araba satın almak istediğini dile getirdi. Ellerinde bulunan torbalar dikkat çekti. Ardından ödemeyi bunlarla yapacağını dile getirdi. Çalışanlar ilk başta bir şaka olduğunu düşündüler ancak adam torbaları yere bırakınca bunun ciddi bir olay olduğunun farkına vardılar.

Araba satın almak için galeriye 66 torba dolusu bozuk para veren adam, 2.5 gün bunların sayılmasını bekledi. Torbaların içinden yaklaşık 19 bin dolar çıktı. Aldığı araba ise 28 bin dolardı. Toplam 9 bin doları ise kredi kartıyla ödedi. Bu esnafın yaptığı olay tüm dünyanın manşetine taşındı.

BİR CEVAP BIRAK