Gündem Dayakçı anneye hapis cezası!

Dayakçı anneye hapis cezası!

3
0
PAYLAŞ

Zonguldak’ta yaşayan Tuğba T. 2 yaşındaki kızına şiddet uygulamasıyla gündeme gelmişti. Eylül 2017’de sosyal medya ve görsel medyada çıkan kamera kayıtlarının ardından tüm Türkiye’nin tepkisini çekmişti. Şimdi ise anneye 5,5 yıl hapis cezası istendi. Karar açıklandı ve dayakçı anne 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

Her Annenin Çocuğuna Uyguladığı Şiddet…

Tuğba T. yargılandığı mahkemede pişman olduğunu ve bu olaydan dolayı çok utandığını dile getirdi. Bir anlık sinirle yaptığını ve aslında kızının hafifçe kalçasına vurarak onu terbiye etmek istediğini söyledi. Her annenin çocuğuna uyguladığı şiddet kadar uygulamak istemiştim dedi.

Zonguldak’ta beyaz eşya tamircisi olan baba Erdem T. eve gizli kamera yerleştirmiş ve bu şekilde annenin 2 yaşlarındaki çocukları Esila’ya şiddet uyguladığını ortaya çıkarmıştı. Bu görüntüler üzerine polise suç duyurusunda bulunmuş ve anneye 3 ay evden uzaklaştırma cezası verilmişti. Devreye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı dahil olup bir avukat görevlendirdi. Sonuç olarak anne 1 yıl 3 ay hapis cezası almış oldu.

PAYLAŞ
Avatar
1985 Yılı doğumlu Ahmet Çataloğlu, Akdeniz Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümü mezunudur. Madde bağımlılığı üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Ajansportal.com daimi editörüdür. İletişim: ahmetcataloglu@ajansportal.com

BİR CEVAP BIRAK