24 Mayıs 2019 Cuma

Dayakçı anneye hapis cezası!

Zonguldak’ta Eylül 2017’de ortaya çıkan 2 yaşlarındaki kızlarına dayak atan annenin görüntüleri tüm Türkiye’den tepki toplamıştı. Dava sonuçlandı ve anneye 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.


Zonguldak’ta yaşayan Tuğba T. 2 yaşındaki kızına şiddet uygulamasıyla gündeme gelmişti. Eylül 2017’de sosyal medya ve görsel medyada çıkan kamera kayıtlarının ardından tüm Türkiye’nin tepkisini çekmişti. Şimdi ise anneye 5,5 yıl hapis cezası istendi. Karar açıklandı ve dayakçı anne 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

Her Annenin Çocuğuna Uyguladığı Şiddet…

Tuğba T. yargılandığı mahkemede pişman olduğunu ve bu olaydan dolayı çok utandığını dile getirdi. Bir anlık sinirle yaptığını ve aslında kızının hafifçe kalçasına vurarak onu terbiye etmek istediğini söyledi. Her annenin çocuğuna uyguladığı şiddet kadar uygulamak istemiştim dedi.

Zonguldak’ta beyaz eşya tamircisi olan baba Erdem T. eve gizli kamera yerleştirmiş ve bu şekilde annenin 2 yaşlarındaki çocukları Esila’ya şiddet uyguladığını ortaya çıkarmıştı. Bu görüntüler üzerine polise suç duyurusunda bulunmuş ve anneye 3 ay evden uzaklaştırma cezası verilmişti. Devreye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı dahil olup bir avukat görevlendirdi. Sonuç olarak anne 1 yıl 3 ay hapis cezası almış oldu.

YAZAR: Ahmet Çataloğlu

Güncel gelişmeleri ve haberleri tarafsız bir şekilde paylaşan 10 yıllık ekonomi, teknoloji ve spor haber editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir